
RC8-1013
| Composition: | 100% Polyester |
| Width: | 140 cm |
| Weight: | 625 g |
| Abrasion cycles: | 45000 |
| Pilling | 3-4 |
| Lightfastness: | 3 |
| Rub fastness: | wet 4-5, dry 4-5 |
| Care instructions: | ![]() |
| Features: | ![]() |

| Composition: | 100% Polyester |
| Width: | 140 cm |
| Weight: | 625 g |
| Abrasion cycles: | 45000 |
| Pilling | 3-4 |
| Lightfastness: | 3 |
| Rub fastness: | wet 4-5, dry 4-5 |
| Care instructions: | ![]() |
| Features: | ![]() |