
RC1-1003
| Composition | 100% Polyester |
| Width: | 142 cm |
| Weight: | 480 g |
| Abrasion cycles: | 100,000 |
| Pilling | 4-5 |
| Lightfastness: | 4-5 |
| Rub fastness: | wet 4-5, dry 5 |
| Care instructions: | ![]() |
| Features: | ![]() |

| Composition | 100% Polyester |
| Width: | 142 cm |
| Weight: | 480 g |
| Abrasion cycles: | 100,000 |
| Pilling | 4-5 |
| Lightfastness: | 4-5 |
| Rub fastness: | wet 4-5, dry 5 |
| Care instructions: | ![]() |
| Features: | ![]() |